Меню
Наша адреса: м. Київ, вул. Петропавлівська, 54-А

Центральний офіс:
м. Київ, вул. Петропавлівська, 54-А

Адреси наших сервісних центрів:
  • м. Київ, Саперно–Слобідський проїзд, 3
  • м. Полтава, вул. Ореста Левицького, 4
  • м. Львів, вул. Конюшинна, 7
  • м. Дніпро, вул. Стартова, 20
  • м. Одеса, вул. Середня, 6
  • м. Харків, просп. Гагаріна, 201-б
Телефони: +38 (050) 407 26 91
Пн-Пт: з 9 до 18
+38 (050) 407 26 91 Замовити дзвінок

Синхронізація або паралельний режим генераторів

Синхронізація або паралельний режим генераторів

Синхронізація або паралельна робота синхронізованих генераторів вирішує проблему високих витрат часу та коштів, дозволяє  використовувати наявний ресурс та нарощувати потужність резервного або основного живлення паралельно з ростом потреб виробництва, працювати паралельно з загальною мережею та виконувати спеціальні задачі з якими один генератор або не може справить, або робить це не ощадно, а також допомагає заощадити час та кошти, забезпечити безперервну автономну роботу та багато іншого.

Синхронізація або паралельний режим -- це надзвичайно ефективне рішення для об’єктів, які потребують як резервного, так і основного або автономного електроживлення, щоб забезпечити свої потреби максимально раціонально та автоматично.
___________________________________________________


Основні задачі, які вирішує синхронізація


По-перше
 – проблему великої розбіжності між мінімальним і максимальним споживанням. Часом вихідна потужність наявних генераторних установок може значно перевищувати мінімальні або не відповідати максимальним вимогам.

Для того, щоб максимально ефективно використовувати пальне та ресурс дизельних електростанцій, необхідно регулярно завантажувати електростанції роботою на 50-100%, якщо, ж навантаження більше або менше – ресурс та потужність електростанції знижується. Тому важливо підбирати електростанції саме під споживчі потреби. А якщо потреби кардинально розбіжні у різні часові проміжки, синхронізація генераторів є найкращим рішенням.

Наприклад для того, щоб забезпечити робочі процеси на елеваторі необхідно 200 кВт, коли ж відбувається відгрузка, необхідно щонайменше 1000 кВт, два генератори потужністю 220 та 800 кВт, прекрасно справляться з задачами основного та резервного джерела живлення, автоматично використовуючи для різних задач роботу одного або двох генераторів, залежно від потреб. 

___________________________________________________

По-друге – великі пускові струми, одна з найбільших проблем, які вирішує синхронізація, завдяки використанню кількох синхронізованих електростанцій.

90% користувачів дизельних електростанцій, через високі пускові стуми своєї техніки, обирають станції, потужність яких багаторазово перевищує потужність, яка їм необхідна 99% часу. Наприклад, щоб покрити пускові струми насоса 60 кВт, який загалом споживає 20 кВт, – непотрібно використовувати електростанцію на номінальну потужність 60 кВт. Використання двох синхронізованих генераторів  у даному випадку збереже потужність генераторів та зменшить собівартість енергії (від постійного використання генераторів менше ніж на 50% робоча потужність генератора зменшується, а споживання палива - ні). У компанії АKSA є серія генераторів (APD BD серія), які спеціально розроблені для роботи а резервному режимі, вони бюджетні та ідеально підходять для вирішення задач пускових струмів.

___________________________________________________

По-третє – необхідність швидкої реалізації задачі забезпечення джерелом живлення, адже процес виготовлення надпотужного генератора є доволі тривалим процесом.

Наприкінці 2021 року наша компанія отримала заявку від виробника (переробка сільськогосподарської продукції), якого треба було забезпечити резервним джерелом живлення номінальною потужністю 1100кВт. Такої потужності генератори виготовляються на замовлення протягом щонайменше півроку. З початком війни, розпочатої рф, у компанії виникла потреба у безперебійному джерелі живлення 5500 кВт. Усі потреби були задовільнені у найкоротші терміни шістьма синхронізованими генераторами, які були у наявності у нас на складах в Україні та на складі AKSA у Туреччині. Більше про цей кейс, читайте у нашому наступному матеріалі.

___________________________________________________

Четверте – потреба у джерелі живлення, потужність якого перевищує можливості найпотужніших генераторів. Найпотужніші дизельні генератори сягають 3000 кВт, якщо потреба є більшою, без синхронізації не обійтись.

Для реалізації замовлення, потреба якого перевищує 2700 кВт, виготовляючи генератор на заводі, використовують два або більше синхронізованих генераторів, які розміщують у спеціальних шумопоглинаючих контейнерах. Проте, генераторну установку такої потужності можна виконати, використовуючи наявну техніку, та зважаючи на індивідуальні потреби: і без контейнера, і використавши вже наявні генератори (за необхідності додавши до наявних додаткові), об'єднавши усе синхронізуючим обладнанням.

___________________________________________________

Що ж необхідно для синхронної роботи генераторів?

Синхронізувати можна генератори різної потужності, комплектації та будь-якого бренду або виробника.
Комплект для синхронізації підбирається під кожну синхронізацію, тип і потужність генераторів індивідуально. До комплекту запчастин, які необхідні для синхронізації генераторних установок входять:

·        Контролер ДГУ з підтримкою паралельної роботи

·        Автоматичний вимикач з можливістю зовнішнього керування

·         Автоматичний повітряний перемикач потужності (якщо такий не вбудовано в один із генераторів) або опції до нього - для генераторів потужністю понад 1100 кВт 

·        Кабелі необхідної довжини та діаметру, комутуючі реле

Контролери синхронізації генераторів призначені для управління синхронізацією дизельних та газових генераторних установок як між собою, так і з основною електричною мережею. Для забезпечення автоматичної синхронізації, контролер управляє регулятором частоти обертів двигуна, а також регулятором напруги генератора змінного струму (AVR).
Контролерів синхронізації є кілька моделей, він підбирається залежно від задач, які перед ним ставляться. Моделей автоматичних вимикачів значно більше ніж моделей контролерів.
Перемикачі підбирають під потужність.

Компаніям, які вибирають синхронізовану систему генераторів, також не доведеться стикатися з додатковими проблемами, пов'язаними з нескінченною проводкою, оскільки кількість контролерів у синхронізованій системі скорочено до мінімуму, а весь зв'язок здійснюється у цифровому форматі.

Роботу основних функцій можна контролювати на комп'ютері, підключивши головний контролер, що дозволяє легко ідентифікувати та усувати неполадки. Розподільний пристрій паралельної роботи може бути підключений до комп'ютера та Інтернету для віддаленого управління.

___________________________________________________

Переваги синхронізації генераторів

·        Забезпечення безперебійного енергопостачання необхідним об’ємом електроенергії

·        Оптимізації рівня навантаження кожної установки і, як наслідок, суттєве заощадження палива

·        Підвищення ресурсу потужності понад одиничної потужності одного генератора

·        Оптимізація циклів скидання-збільшення навантаження на кожен генератор шляхом застосування заздалегідь заданих правил прийняття і зняття навантаження

·        Комутаційні апарати спрацьовують за малих значень струму, тому підвищується ресурс комутаційної апаратури

·        Відсутність кризових моментів браку електроенергії під час техобслуговування генераторів

·        Використання наявних ресурсів, які можна доукомплектувати додатковими електростанціями у разі збільшення споживання

Наша команда пропонує рішення для синхронних систем, починаючи від базових систем на основі паралельної роботи мережі та генераторів і закінчуючи складними проектами синхронізації електростанцій, повне проектування, виробництво, постачання усіх комплектуючих та впровадження систем автоматизації енергопостачання. моніторингу. Перейти на сторінку Наборів для синхронізації.

Наші фахівці розрахують та проектують систему, спираючись на потреби клієнта та наявні потужності генераторів, що вже є на наших складах та складах AKSA, або у процесі зборки на заводах виробника.


Коментарі
Каталог DIESEL Каталог LPG, CNG